serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jakigo producenta telewizor?
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 5:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 23, 2006 5:31 pm
Postów: 2
Mam małe pytanko. Chce kupić nowy telewizor, a w sklepie można dostać oczopląsu. Chce przeznaczyć na to ok 1700 zł. Telewizor 29 cali. Jakiego producenta polecacie ?? Proszę o wypowiedzi specjalistów.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 7:14 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Jeśli chodzi o telewizory z tradycyjnym kineskopem, to za te pieniążki można już coś dobrego kupić.
Głównie musisz zwrócić uwagą na to aby to był 100Hz, bo przy dużych ekranach migotanie jest bardzo widoczne.
Należy wystrzegać się firm mało znanych bo są to konstrukcje "Low cost" czyli jednorazówki.
Niestety ten problem dotyczy już również dobrych marek, niegdyś najlepsze były SONY i Philips, a teraz już idą na ilość, obniżenie kosztów produkcji dlatego psują się częściej niż stare telewizory.
Ja naprawiam telewizory i najbardziej podoba mi się konstrukcja Thomsona i Grundiga.
Sam nie kupowałbym teraz drogiego telewizora bo wiem, że nawet za najlepszą promocję i tak przepłacę, bo za pół roku będą o połowę tańsze. :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 9:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 23, 2006 5:31 pm
Postów: 2
A jeżeli chodzi o obraz, to którego producenta jest najlepszy ? Nie chodzi mi tu o herce, tylko poprostu o jakość kineskopu, barwe kolorów itd. Czy philipsa są najlepsze kineskopy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 4:42 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 2:30 pm
Postów: 81
Miejscowość: Oborniki Śl.
Kineskopy Philipsa są w telewizorach większości innych producentów. Podobnie układy scalone.
Znane firmy produkują szeroką gamę modeli telewizorów o bardzo zróżnicowanej jakości. Mogą to być telewizory luksusowe, z dużą ilością bajerów lub największy szmelc, którego wcale nie da się już naprawiać.
Tak więc firma nie świadczy jeszcze o tym co będzie w środku. Do Polski sprowadzane są głównie najtańsze telewizory, a po nich nie można oceniać producenta.
Na potrzeby hipermarketów są specjalne linie produkcyjne ale takich telewizorów nie sprzedają już w firmowych salonach.
Ja również lubię Thomsony ale to rzecz gustu. Najlepiej poświęcić trochę czasu w sklepie i samemu porównać jakość obrazu. Prawda sama się obroni. :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.042s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów