serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-E65 (Stacjonarna)
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 8:39 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 19, 2013 10:57 am
Postów: 9
Witam mam taki problem od jakiegoś czasu nie mogę jej uruchomić mam tu na myśli że się sama po włączeniu wyłącza potem załącza krótko pisząc głupieje lub naciskam tylko raz przycisk OPEN/CLOSE aby móc płytę wyciągnąć szuflada się wysuwa i zaraz automatycznie chowa nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.Przyszła mi taka myśl że któryś z czujników już jest zabrudzony i dlatego tak głupieje.Po ściągnięciu obudowy zobaczyłem że bardzo grzeje się układzik STR G6353 wymieniłem na nowy i myślałem że problem zniknie bo układzik już się nie grzeje.Dodam że mam ją już z 5 lat nigdy nie była serwisowana wszystko jak dotąd było ok.Jednakże problem troszkę się jakby poprawił ale nie zniknął całkowicie.Dalej czasami przy włączeniu się głupieje mimo że układzik się już nie grzeje.Jeszcze jedna istotna rzecz z którą nie mogę sobie poradzić.Otóż gdy chcę nagrać płytę DVD-RAM która była jakiś czas temu na tej nagrywarce nagrywana a została zabezpieczona w funkcji Disc Manager kłódeczką teraz nie da się nic z tym zrobić cały czas przy funkcji Zabezpieczenie płyty jest widoczna zamknięta kłódeczka z funkcją włączone.Jak nacisnę na pilocie ENTER przy próbie odblokowania wówczas ukazuje się informacja na ekranie tv.że zawartość tej płyty jest zabezpieczona i nie można zmienić zabezpieczenia.Próbowałem nawet w funkcji formatuj płytę jednakże również z negatywnym skutkiem.Teraz to już tak się porobiło że nawet nic już nie jest zabezpieczone i powiedzmy 3 dni temu nagrywałem coś na płytę wszystko przebiegło pozytywnie już nie zabezpieczałem płyty i dziś chcę ją skasować aby móc coś nagrać atu ukazuje się ta sama informacja na ekranie tv. jak wyżej opisałem.Mam tu na myśli tą opcję jakbym sam ją zabezpieczył bez możliwości dalszego nagrywania na płytę mimo iż już w menu nie widać kłódeczki że jest dane nagranie zabezpieczone przed ewentualną kasacją go.Może ktoś mnie oświecić i pomóc co może być tego przyczyną że tak się nagrywarka zachowuje ???Będę wdzięczny za pomoc i ewentualnie konkretną instrukcję jeśli to możliwe jak rozwiązać ten problem.Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

_________________
MUSTAFA


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-E65 (Stacjonarna)
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:37 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Profilaktycznie wymień 22uF/50V po pierwotnej stronie przetwornicy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-E65 (Stacjonarna)
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:55 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 19, 2013 10:57 am
Postów: 9
Witaj dzięki za odpowiedź po wpisaniu nazwy w google widzę że jest to jakiś kondensator ( sorki ale aż tak nie jestem obcykany w tym temacie , trochę jarzę bo samoukiem jestem ) i co nieco koledzy nieraz coś pomogą.Jakbyś jeszcze mi napisał gdzie mam tej przetwornicy szukać w tej nagrywarce to byłbym Ci ogromnie wdzięczny.Oraz jeśli wymienię kondensator to mogą całkowicie zniknąć problemy wyżej opisane czy tylko częściowo.Przepraszam za może tak głupie pytanie ale jak już wspominałem nie jestem po żadnej szkole elektronicznej tylko trochę samoukiem.Po prostu trochę się pasjonuję elektroniką.

_________________
MUSTAFA


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-E65 (Stacjonarna)
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 9:37 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 2:12 pm
Postów: 185
Przetwornica to inaczej zasilacz zbudowana z transformatora i z mostka greca. W twoim wypadku on nie wystepuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-E65 (Stacjonarna)
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 9:52 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 19, 2013 10:57 am
Postów: 9
Witam czyli rozumiem że niema tam czego wymieniać itd. czy jest tylko gdzie bo już nie rozumiem hmmm.....???

_________________
MUSTAFA


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-E65 (Stacjonarna)
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 10:32 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Kolega makwacz wprowadza cię w błąd. W tej przetwornicy jest mostek Graetza i transformator impulsowy oraz układ STRG6353 i kondensator, o którym pisałem o oznaczeniu C013 22uF/50V. Tutaj masz serwisówkę:
http://www.panasupport.hu/html/ce/DVD/DMR_E65EP_DSD0406008C2.pdf


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-E65 (Stacjonarna)
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 10:48 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 19, 2013 10:57 am
Postów: 9
OK w takim razie dzięki jutro kupię i spróbuję wymienić oraz zobaczę jaki będzie efekt końcowy , dzięki.

_________________
MUSTAFA


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-E65 (Stacjonarna)
PostWysłany: Śro Paź 02, 2013 12:48 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 19, 2013 10:57 am
Postów: 9
Witam właśnie wymieniłem ten kondensator według zaleceń i dziękuję za podpowiedź oraz pomoc już nagrywarka nie głupieje typu jak opisywałem że przy próbie wyciągnięcia płyty po naciśnięciu przycisku open/close z powrotem szuflada się wsuwała.Został tylko jeszcze jeden problem otóż po nagraniu płyty DVD-RAM gdzie materiał nie został zabezpieczony przed przypadkowym usunięciem dalej niestety niema możliwości usunięcia go z płyty.Gdy wejdę w opcję na pilocie SUB MEN gdy już jestem w widoku tytułów i są opcje typu: usuń , właściwości , edycja oraz widok rozdziałów kliknę na usuń i zatwierdzę enterem wówczas ukazuje się informacja na ekranie tv typu:
Tę płytę można tylko odtwarzać.
Edycja niemożliwa.
Oraz pod spodem wybór opcji Enter lub Return.
Co może być tego jeszcze przyczyną skoro płyta jak wyżej opisałem nie została wcześniej zabezpieczona przed przypadkowym skasowaniem części lub całości nagranego materiału ???
Nawet w opcji Functions i wyborze w ustawieniach Disc Management płyta nie była zabezpieczona a teraz jest i ukazuje się informacja że zawartość tej płyty jest zabezpieczona oraz że nie można zmienić zabezpieczenia więc niema nawet opcji aby można było ją sformatować zamiast tylko usunąć nagrane wcześniej oraz niezabezpieczone materiały na płycie z tv.
Będę wdzięczny jeszcze za ewentualne podpowiedzi jak ten wyżej opisany problem można rozwiązać.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.


_________________
MUSTAFA


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.049s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów