serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:35 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: PS3 czarno-biały obraz
PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 9:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 14, 2016 8:15 pm
Postów: 2
Witam.
Na początek dodam, że jestem kompletnym laikiem w tym temacie. Mam problem z konsolą ps3. Otóż nabyłem używaną konsolę jedynie z kablem hdmi, a mam starszy model telewizora bez hdmi.
Trochę poczytałem i kupiłem przewód AV multi do ps3. Co mnie zaskoczyło z pięcioma kabelkami(2 czerwone, biały, zielony, niebieski), a w telewizorze mam tradycyjne 3 kolory (biały, żółty, czerwony). Metodą prób i błędów udało mi się podłączyć. Ale obraz jest czarno-biały. Grzebałem się trochę w ustawieniach i nic. Dodam, że konsola i telewizor działają w systemie PAL. Podłączyłem tam stary odtwarzacz DVD i kolory były. Dodam jeszcze, że w telewizorze mam wejście euro (scart). I właśnie nie wiem czy to jest wina tego przewodu, telewizora czy ustawień. Zastanawiam się czy kupno przewodu SCART-RGB rozwiązałoby problem, czy tylko wydam niepotrzebnie pieniądze. Proszę fachowców o pomoc, bo konsola nie jest dla mnie tylko dla moich synów.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: PS3 czarno-biały obraz
PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 12:57 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Prawdopodobnie kupiłeś przewód Component AV. Poczytaj to: http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/videooutput.html
Tam wszystko jest wyjaśnione. Powinieneś kupić przewód AV z trzema wtyczkami cinch.


Ostatnio edytowany przez tvmariusz, Śro Lis 16, 2016 11:46 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PS3 czarno-biały obraz
PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 3:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 14, 2016 8:15 pm
Postów: 2
Dzięki, miałeś rację. Pożyczyłem od znajomego właśnie taki przewód i wszystko jest ok. Mogę tylko pogratulować znajomości tematu w pewnej białostockiej hurtowni elektrotechnicznej (ponoć największej i najlepiej zaopatrzonej - MONITOR).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PS3 czarno-biały obraz
PostWysłany: Śro Lis 16, 2016 11:04 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 16, 2016 10:37 am
Postów: 1
Ja niestety jestem takim żółtodziobem, że jak miałem podobny problem to oddałem konsolę do serwisu http://cbis.pl
ale nie mogę narzekać bo usługa kosztowała gorsze, a konsola była następnego dnia do odbioru :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.048s | 15 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów