serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:56 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Samsung LE37c550J1WXXH restartuje się
PostWysłany: Pon Lut 08, 2016 9:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 08, 2016 8:45 pm
Postów: 3
Witam, borykam się od kilku ładnych tygodni z problemem restartowania się mojego telewizora LCD. Metodą obserwacji zdiagnozowałem, że restartowanie jest tym częstsze, im ustawiania obrazu są jaśniejsze. Do przypadłości dochodzi najczęściej podczas przełączania kanałów, kiedy obraz na sekundę jest całkowicie ciemny i nagle dochodzi do rozjaśnienia obrazu. Wtedy LCD się restartuje. Co kilka dni obniżam jednostki jasności i podświetlenia w ustawieniach menu, na kilka dni się uspokaja ale potem znowu wraca, obecnie by TV wogole działał obraz musi być bardzo ciemny, chyba że ustawie jeden kanał i oglądam cały czas na parametrach dynamicznych przeważnie w tedy jest ok ale też zdarza się restart. Usterce tej towarzyszy też lekkie buczenie, ledwie słyszalne ale jednak, którego częstotliwość zależy od wyświetlanego obrazu, inne jest przy ciemnych kolorach, inne przy jasnych. Ostatnio problem tak się nasilił, że po wyłączeniu telewizor nie jest w stanie włączyć się ponownie, jest tylko błysk ekranu i tak w kółko, muszę go wyłączyć z kontaktu na parę minut. Czytając w sieci natrafiłem na informacje, że problem może leżeć po stronie zasilacza. Czy ktoś może na podstawie takiego opisuje potwierdzić moje przypuszczenia i ewentualnie podpowiedzieć jakie koszty naprawy mnie czekają ?!


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Samsung LE37c550J1WXXH restartuje się
PostWysłany: Pon Lut 08, 2016 9:14 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 2:12 pm
Postów: 185
Jakie koszty cię czekają wie tylko jasnowidz albo wróżka. A wogule go otworzyłeś sprawdziłeś kondziaki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE37c550J1WXXH restartuje się
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 11:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 08, 2016 8:45 pm
Postów: 3
Oddałem do naprawy, wstępnie podejrzany był zasilacz, niestety po wymianie nic to nie dało, telewizor wrócił do mnie z informacją że uszkodzona jest płyta gł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE37c550J1WXXH restartuje się
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 1:08 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
A nie mógł jej naprawić, czy też nie potrafił?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE37c550J1WXXH restartuje się
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 6:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 08, 2016 8:45 pm
Postów: 3
Nie chciał, ogólnie płytę nie tak łatwo naprawić, liczył chyba na szybka naprawę zasilacza. Ale skoro wykluczono zasilacz i jak stwierdził wymienił kondensatory, grzebiąc w internecie naprowadzono mnie na trop inwertera, płytą podświetlenia, bo telewizor dalej buczy i ma problem podczas uderzenia jasnego obrazu. ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE37c550J1WXXH restartuje się
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 8:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Lut 11, 2016 9:23 pm
Postów: 87
A skąd te fachowcy są ze Sląska. Jak nie potrafią naprawić płyty głównej to może potrafią ją wymienić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE37c550J1WXXH restartuje się
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 10:07 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Pewnie nie potrafił precyzyjnie zlokalizować usterki i na odczepnego stwierdził, że płyta główna. Na pewno należy wykonać szczegółowe pomiary, aby zlokalizować przyczynę niesprawności.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.043s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów