serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:01 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 11:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2015 10:43 pm
Postów: 1
Witam!
Mam problem z telewizorem mianowicie,po właczeniu wyświetla się tylko menu (wybór języka i td) gdy próbuję go poustawiać to wyłacza sie po jakiś 10 sekundach i nawet nie zdąze nic porobić w tym menu. Nawet gdy go włacze i nic nie robie to sam sie wyłącza. Poprzedni właściciel mówił zę ponoć trzeba od poczatku program zainstalować ale to raczej nie możliwe skoro sam sie wyłacza nie mam też instrukcji obsługi więc tym bardziej jest sprawa beznadziejna nie wiem może powinnam wejść w tryb serwisowy ? więc prosze o pomoc w tej kwestii.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 8:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lis 21, 2015 6:16 pm
Postów: 11
najpierw trzeba dokonać pomiaru nap. na przetwornicy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 1:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 14, 2016 1:32 pm
Postów: 2
witam wracam do tematu mojego panasonic viera wymieniłem wszystkie czesci na inne i w dalszym ciagu jest ten sam problem tzn mryga na czerwono dioda 11 razy co to za bład moze byc w tym tv???? telewizor wyłancza sie po kilku sekundach ok 20 sekund


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 7:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Lut 11, 2016 9:23 pm
Postów: 87
Jeżeli sam się wyłącza to prawdopodobnie główny elektrolit w przetwornicy stracił pojemność


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 11:26 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Jak to możliwe, że wymieniłeś wszystkie części i dalej to samo? Przecież jest ich w tym tv grubo ponad tysiąc. Napisz dokładnie co wymieniłeś i jakie pomiary wykonałeś. Według serwisówki: 11 blinks Fan SOS A-Board / Fan. Sprawdź wentylatory.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 11:41 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2014 11:09 am
Postów: 97
Sprawdź wentylatory i podaj raz jeszcze szczegółowy spis części które do tej pory wymieniłeś bo być może zapomniałeś o jednym elemencie i dlatego tv w dalszym ciągu nie działa.

_________________
www.elmic.pl - artykuły elektryczne, led.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Śro Maj 04, 2016 12:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 14, 2016 1:32 pm
Postów: 2
witam wymieniłem wszystkie czesci tzn płyte głowna bufory zasilacz itd mam praktycznie drugie zapasowe wszystkie czesci do tego tv i w dalszym ciagu nie dziala tv wyłancza sie nie robiłem pomiarow w tym tv poniewaz nie znam sie na tym uwazałem ze najlepiej bedzie wymienic czesci tv byl u elektronika i stwierdzil ze to plyta glowna jest uszkodzona scalak udało mi sie znalezc te same czesci ktore sa sprawne pochodza od uszkodzonej matrycy wiec zakupilem praktycznie komplet czesci i wymieniałem je jedna po drugiej nadal nic dziwna sprawa bo za kazdym razem to samo jeden z kolegow pisal o wentylatorach niesttey nie widze w moim tv zadnych wentylatorow jednej czesci ktorej jeszcze nie wymieniłem to plytki led od mrugajacej diody moze to jest uszkodzone moze tam jest jakies zabezpieczenie niestety trudno tam dojsc i musialbym caly tv rozkrecic by ja wyciagnac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Śro Maj 04, 2016 7:56 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Lut 11, 2016 9:23 pm
Postów: 87
Witaj! Bez pomiarów to żaden elektronik nie będzie w stanie ci pomóc a najwyżej jasnowidz a wymiana wszystkich części (nie wiadomo czy sprawnych) mija się z celem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor Panasonick TXp50G20ES
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 10:38 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
W plazmach zdarzają się uszkodzenia lawinowe, tzn. uszkodzenie jednego modułu powoduje uszkodzenie innych modułów z nim współpracujących. Wymieniając tylko moduł współpracujący nastąpi jego ponowne uszkodzenie. W takim przypadku błędem jest wymienianie po jednym module. Należy od razu wymienić kilka modułów.
P.S.
Poszukaj sobie w sieci serwisówki i sprawdź co oznacza 11 mignięć.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.122s | 12 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów