serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dziwna wada telewizora LG
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 6:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 18, 2016 6:29 pm
Postów: 2
Witam, spotkałem się z nietypowym problemem mianowicie, mój telewizor marki LG przestał się włączać, ale nie do końca... Muszę (jak naliczyłem) nacisnąć około 150 razy, zanim się uruchomi... Inaczej reaguje na temperaturę, gdy jest ciepło telewizorek uruchamia się szybciej, w ręcz przeciwnie jest gdy temp jest ujemna... Proszę o pomoc i dziękuje. Pozdrawiam :twisted:


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Dziwna wada telewizora LG
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 7:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 2:12 pm
Postów: 185
Taki objaw powodują uszkodzone kondensatory w zasilaczu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwna wada telewizora LG
PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 9:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 18, 2016 6:29 pm
Postów: 2
Czy można to jakoś naprawić ? Czy też muszę wymieniać cały zasilacz, czy to się opłaca?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwna wada telewizora LG
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 3:05 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Należy tylko wymienić wadliwe, zużyte kondensatory elektrolityczne. Koszt kondensatorów to kilka złotych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwna wada telewizora LG
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 11:40 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2014 11:09 am
Postów: 97
Dokładnie jak powyżej,prawdopodobnie przyczyna tkwi w uszkodzonych kondensatorach w zasilaczu i musisz je wymienić,koszty nie są drogie,same części bez problemu znajdziesz w dobrych sklepach internetowych.

_________________
www.elmic.pl - artykuły elektryczne, led.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwna wada telewizora LG
PostWysłany: Śro Cze 15, 2016 4:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 15, 2016 3:52 pm
Postów: 7
Witam wszystkich, nie chce zakładać nowego tematu to podepnę się tutaj może ktoś mi pomoże, mianowicie od jakiegoś czasu przestał mi się włączać TV LG 32LD350.Sprawa wygląda tak ze po uruchomieniu TV przez jakieś 3 sek. świeci się dioda cały czas, po okolu 3 sekundach gaśnie i po chwili słychać bardzo ciche sykniecie / pykniecie i dioda zaczyna migać i tak miga,miga,miga i miga aż się nie wyjmie wtyczki z gniazda. Sprawdziłem już zasilacz organoleptycznie i kondensatory nie są spuchnięte i wszystko na oko wygląda ok. Zrobiłem tez pomiary na wyjściu z zasilacza do płyty głównej i sprawa wygląda tak ze po podłączeniu TV do gniazdka, napięcie jest na wyjściu 3.5V a na pozostałych nic, po włączeniu TV ( Power ) Pojawia się napięcie na pozostałych ( 12V i 24V ) wyjściach i wejściach, ale w momencie gdy słychać to sykniecie napięcie 12V i 24V pomału znika do 0. Moje pytanko jest takie czy możne to być wina zużytych kondensatorów a jak tak to których? Czy wymienić wszystkie dla spokoju? Zauważyłem jeszcze ze Niektóre kondensatory luźno sobie latają w obudowie jak nimi ruszę a niektóre nie, czy ma to znaczenie?? Dodam jeszcze ze Tv stal ponad rok czasu nie używany,po tym czasie pochodził z tydzień czasu i padł :/





Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.047s | 12 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów