serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Strojenie wizji i fonii
PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 8:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 24, 2006 8:16 am
Postów: 4
Dzień Dobry
Mam nastepujący problem - w telewizorze Thomson (stary - 21 cali) nie można dostroić jednocześnie wizji i fonii poprawnie. Objaw jest taki, że gdy dostroję idealnie wizje (w czasie strojenia są znaczniki < i > na ekranie informujące o prawidłowym dostrojeniu - gdy znikają wówczas wizja jest najlepiej dostrojona) wtedy fonia jest nie do przyjęcia. Gdy lekko odstroję wówczas wizja traci na jakości, ale fonia jest poprawnie dostrojona. Czy to jest wina sygnału (anteny naziemne ze wzmacnieczem antenowym) czy raczej coś z telewizorem.

Pomóżcie bo nie wiem co to może być.

Z góry dzięki


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 10:23 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 24, 2006 8:16 am
Postów: 4
Właśnie gadałem ze znajomym elektronikiem. Według niego problem tkwi w tym, że mam anteny kierunkowe wieloelementowe (ok. 10), które są selektywne, a ponieważ sygnał wizji jest przesunięty o parę MHz-ów od sygnału fonii dla danego kanału dlatego można nastroić poprawnie albo fonię albo wizję. Z tego by wynikało, że przy antenie szerokopasmowej ten problem nie byłby tak widoczny. Niestety u mnie nie wchodzi ona w grę - za słaby sygnał.

Powiedzcie czy to rozumowanie jest prawidłowe, a jak tak to czy mimo to da się na to coś poradzić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 6:57 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Nie liczyłbym na to, że antena wiele zmieni. Prawdopodobnie w tym telewizorze była przestrajana fonia i jest źle dostrojona.
Sprawdź czy jest w środku dołożona płytka, zwykle w okolicy głowicy :idea:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 25, 2006 9:03 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 24, 2006 8:16 am
Postów: 4
Wczoraj się zmobilizowałem i przywiozłem telewozor od teście dla porównania (stary UNIMOR). Okazuje się, że na nim takiego efektu nie ma, albo nie jest tak słyszalny. Czyli wskazywałoby to na telewizor, ale z tego co wiem, a mam ten telewizor od nowosci, to nic nie było tam przestrajane. Rozkręciłem mojego Thomsona i stwierdziłem, że w okolicach głowicy nie ma żadnej płytki. Cóż chyba zaniosę go do service'u.

W każdym razie dziękuję za odpowiedź

Tak na marginesie - po co przestraja się fonię ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 25, 2006 7:27 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 25, 2006 2:18 pm
Postów: 86
Przestraja się tylko telewizory przywiezione z zagranicy, bo niema w nich fonii w naszym systemie.
Prawdopodobnie w telewizorze trzeba tylko dostroić p-cz i AFT. Najlepiej skorzystać s pomocy serwisu, bo jak się nie wie gdzie stroić to można go załatwić na cacy :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 9:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 24, 2006 8:16 am
Postów: 4
Dzięki za odpowiedź


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.088s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów