serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 10:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: problem z podłączeniem PC-DVI do TV-HD HDMI
PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 11:44 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 25, 2007 11:18 pm
Postów: 2
Witam.
Z zawodu jestem elektronikiem, a pomimo tego mam problem z poprawnym działaniem połączenia komp. PC (wyj.DV-I) z telewizorem lcd (wej.HDIM). Telewizor to LCD 32" TECHNIKA, a komputer to ACER VERITON z grafiką Intel GMA X3000. Problem polega na tym, że po podłączeniu i włączeniu obydwu urządzeń komputer nie wykrywa telewizora. Po odłączeniu telewizora od sieci 220V, a zostawionym połączeniu HD telewizor się odnajduje i wszystkie konfiguracje ustawień są dostępne, więc tak zapisałem ustawienia. Obraz na telew. się pojawił, lecz o wielkości 22", a nie 32" i nic się z tym nie da zrobić. Ponadto za każdym razem trzeba w odpowiedniej kolejności włączać urządzenia, bo komputer gubi ustawienia. Przewód (DVI-HDMI) jest sprawny, bo w/w tv działa bez problemu z GFORCE 6200. Komputer jeszcze raz wymieniłem na nowy i jest to samo. Przeinstalowałem sterowniki i system (Vista Home Premium) bez rezultatu. Jeśli ktoś może i chce mi pomuc to zapraszam do eksperymentów.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 10:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2006 8:39 pm
Postów: 103
Komputer nie może wykrywać co jest na końcu kabla bo przewód DVI ma komunikację tylko w jednym kierunku.
Jedyne co można zrobić to sprawdzić ustawienia w menu, jakie tu są możliwości konfiguracji. Może zamiast automatycznej lepiej samemu wybrać w jakiej rozdzielczości pracuje TV.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 6:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 25, 2007 11:18 pm
Postów: 2
Witam ponownie.
Jeśli chodzi o ust. rozdziel. to TV ustawia się automatycznie na najwyższą, bez możliwości zmiany. Natomiast zmiana rozdzielczości wyj. karty faktycznie zmienia rozmiar obrazu, ale na jeszcze mniejszy. Jeśli chodzi o wykrywanie to nie jest to komunikacja do końca w jedną stronę, ponieważ ten komputer widzi lub nie ten TV, a inny komp. z GFORCE6200 również go widzi lub nie, więc istnieje tu jakaś informacja zwrotna do komputera.
Dzięki za odpowiedź.
Czekam na nowe pomysły.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.062s | 12 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów