serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Śro Kwi 17, 2024 12:44 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wzmacniacz + equalizer,jak można rozkęcic?
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 12:34 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 06, 2007 10:48 pm
Postów: 5
Miejscowość: Grudziądz
Witam,mam Technics 2x60W przy 8Ohm,dzis podłaczylem do tego equalizer Unitry,ktory dostalem od kolegii (+ - 10 db).Niestety nie ma on kontrolki przeciązenia,stad moje pytanie, jak glosno moge rozkrecic wzmacnaicz (skala glosnosci 1-10) aby nie spalic koncowek mocy przy podkręconych na korektorze basach i sykach (o 8-10db) Jest to pytanie teoretyczne bo przy takim ustawieniu moje kolumny i tak wytrzymują jedynie 2,5. Lecz na imprezach moze spzret bezdie gral pod lepszymi kolumnami wiec chcialbym wiedziec.Czekam na odpowiedzi,pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 6:59 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Chodzi cio to że nie chcesz przegrzać tego equalizera??
Jeżeli tak to wiatrak na radiator i bedzie ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 6:56 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lis 13, 2007 9:41 pm
Postów: 114
Miejscowość: Kościerzyna
Nie polecam EQ na imprezy.Sam prowadzę różne imprezy i kiedyś miałem EQ na jednej z nich.Popalił mi wszystkie głośniki wysokotonowe.A wcale nie miałem go mocno podkręcone.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 11:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 06, 2007 10:48 pm
Postów: 5
Miejscowość: Grudziądz
Chodziło mi o koncówki mocy we wzmacniaczu. bo jesli podłaczam eq to są one bardziej przeciążone czyż nie? nie chcialbym aby wzmacniaczowi stala sie krzywda ;PP ;> wiec jak to bezdie;>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 11:43 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Jeżeli podłączasz EQ i dajesz z niego sygnał na wzmacniacz to on tylko wzmacnia sygnał wychodzący z EQ i podaje na kolumny a to czy sie bardziej zagrzeje czy nie to zależy tylko od tego jakie ustawienia będą na wzmacniaczu (głośność, basy,sopran) i jakie podłączysz kolumny.

Ale z drugiej strony jeżeli podasz za duży sygnał na wejście wzmacniacza również możesz go uszkodzić (przesterujesz go).

Więc ja tu bym proponował wskaźnik wysterowania na wejście wzmacniacza żeby nie przesterować go, i dodatkowy obieg powietrza (wiatrak na radiator) wtedy będzie trudno go przegrzać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 19, 2007 3:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 06, 2007 10:48 pm
Postów: 5
Miejscowość: Grudziądz
"Więc ja tu bym proponował wskaźnik wysterowania na wejście wzmacniacza" Można zrobic takie cos samemu? jeśli tak to w jaki sposób;> we wzmacniaczu mam kontrolki od pzresterowania,ale to od wyjscia, bo im glosniej zrobie tym mocniej mrugają ;> i mruga ich wiecej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 19, 2007 3:39 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Czyli właśnie na wyjściu masz wskaźnik wysterowania :lol: ale jeżeli nie chce uszkodzić wejścia podając zbyt duży sygnał możesz założyć taki wskaźnik również na wejście wzmacniacza, albo jeżeli ten EQ ma pracować z tym wzmacniaczem to możesz dać wskaźnik na wyjściu EQ i będzie cię informował jaki sygnał podajesz na wzmacniacz jest to obojętne. :wink:


A wskaźnik można wykonać na wiele sposobów: albo można kupić gotowy kit i złożyć samemu. np.>http://www.allegro.pl/item284857886_wskaznik_wysterowania.html

>http://www.allegro.pl/item286112094_wskaznik_wysterowania_led_24_.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.038s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów