serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z przyciskiem
PostWysłany: Śro Lis 11, 2009 2:38 am 
Witam. Mam problem z przyciskiem na telefonie (w sumie to nie jednym, ale tego akurat potrzebuję do pełnej funkcjonalności telefonu). Przedstawię sprawę krok po kroku:

Telefon to Motorola F3
https://www.samstores.com/_images/products/Motorola%20F3.jpg

Chodzi o ten joystick (nieważne, że nim nie jest ale wiadomo o które chodzi). Otóż kiedyś mi odpadł (plastikowe kółeczko było przymocowane na elastycznej gumie), to wpadłem na najgorszy pomysł na jaki mogłem wpaść. Posmarowałem owy plastik kropelką i przyłożyłem. Przyciski oczywiście się skleiły wciśnięte.

Następne akcje to zerwanie okrągłego plastiku i wyczyszczenie tych czterech przycisków pod nim nitro-rozpuszczalnikiem. Wszystkie przyciski się odkleiły (tzn. zaczął działać w nich "przeskok", innymi słowy można je wciskać), ale tylko jeden jest wykrywany przez telefon (jego przyciskanie wpływa na telefon).

Do pełnej funkcjonalności telefonu potrzebuję jeszcze jednego, górnego. Spróbowałem wyciąc nożem warstwę plastiku z niego, bo myślałem że może coś z tymi blaszkami pokombinuję, ale nic.

Oto aktualna fotka:
http://img264.imageshack.us/img264/3853/pic00047.jpg

Mógłby ktoś coś poradzić, jak ożywić ten przycisk? Nie musi być nic na stałe, może być np. wciskanie śrubokrętem czy cokolwiek, ważne żebym raz na jakiś czas w domu mógł użyć tego przycisku.


Góra
  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Problem z przyciskiem
PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 11:10 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2009 9:07 am
Postów: 10
Miejscowość: Iława
Witam ,myślę ,że jeżeli nie uszkodziłeś jeszcze ścieżek płyty głównej,można spróbować w sposób następujący :rozbierz telefon ,ponieważ ów jak piszesz "joystik"-to przycisk slużący do nawigacji w menu telefonu ...więc musi działać !!!.Przemyj wszystko izopropanolem ,wysusz ,złóż telefon ,ale miejsce owego "joystika "pozostaw wolne ,nie zasłonięte .Do sterowania użyj drugiej strony ołówka ,tej "tępej".Musi byc widoczny grafit .Ja tak reanimowałem niedzialające panele w pilotach sprzętu rtv.Może pomoże .Powodzenia :lol: (a w serwisach nie można dokupić brakujących części?)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.044s | 12 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów