serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: n-ka i instalacja kilku tunerów na 1-dnej antenie
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 8:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 29, 2007 8:27 pm
Postów: 1
Proszę o pomoc doświadczonych użytkowników.

Kupiłem zestaw n-ki bez HDD. Podłączyłem go do starego talerza 130 cm i starego konwertera. Jakość programów jest b. dobra, z wykupionych pakietów nie odbieram jedynie Fashion TV i CNN oraz wielu programów FTA.
NA 99% jestem przekonany, że to wina starego konwertera, pewnie nie łapie całego zakresu częstotliwości?
Siła i jakość sygnału na antenie 130 cm powyżej 90-100%, czyli ustawienie anteny jest ok.

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego konwertera i towarzyszącego mu ewentualnie sprzętu do odbioru "n-ki", umożliwiającego niezależny odbiór programów z 2 satelitów: HotBirda i Astry.
Chciałbym mieć zapas w przyszłej rozbudowie instalacji w domu, która miałaby ewentualnie pracować w poniższych konfiguracjach:

1. 2 tunery n-ki bez nagrywania i dwie karty komputerowe do odbioru TV-SAT.
2. 1 tuner n-ki z możliwością nagrywania, 1 tuner n-ki bez nagrywania i dwie karty komputerowe do odbioru TV-SAT (ewentualnie 1 karta).

Czytałem, że w konwerterach zespolonych są podobno kłopoty z dobrym zestrojeniem sygnału z Hot Birda i Astry przy dużej średnicy talerza (brak korekty ustawienia konwertera na Astrę przy dokładnym ustawieniu na Hot Birda) - chyba, że to nieprawda?
Przypominam, że mój talerz ma średnicę 130 cm!!!
Czy w związku z tym będę zmuszony zastosować oddzielne konwertery?
Jeżeli tak, to proszę o podanie jakiego typu powinny być, jaki DiSEq powinienem zastosować przy wymieniony wyżej 2-ch konfiguracjach sprzętu, uchwyt na dodatkowy konwerter (chyba tzw. "zez").
Gdzie (do czego, w jaki sposób) montuje się np. DiSEq i inne urządzenia?
Mogę z dachu pociągnąć 2 kable sygnałowe - raczej nie więcej.
Co ze sprzętu byłoby jeszcze potrzebne jeżeli chciałbym ograniczyć ilość kabli (splitter?, jeżeli tak to jaki, gdzie go najlepiej zamontować?).

Długość kabli do n-boksów ok. 15 m, do komputerów ok. 20 i 25 m.
Dodatkowo jaki kabel SAT polecacie, żeby nie stracić na sygnale.
Czy będzie w ogóle zauważalna różnica jeżeli wymienię ten co mam (ok. 12 letni lub trochę więcej) na nowy?

Pilnie proszę o informacje!


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 3:33 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Prawdopodobnie masz jakiś przestarzały konwerter bo nowe wszystkie mają Full Band.
Jeśli chodzi o FTA to niektóre mogą być zablokowane przez operatora.
Przy dużym talerzu nie powinno być problemu z zamontowaniem konwerterów zezujących. Czaszę ustawiasz na HotBirda, a dla Astry już tylko sam konwerter.
Jeśli planujesz kilka tunerów, a zwłaszcza recorder n-ki to musisz mieć podwójne: Twins.
W menu można przypisać dla każdego satelity inny numer wejścia DiSEq. Jeśli planujesz tylko dwie satelity to wystarczy dwu wejściowy DiSEq, zamontowany blisko konwerterów. Do przełącznika idzie jeden przewód do jednego tunera. Do recordera musi być podwójnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.216s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów