serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stare radio Fagot - milczy
PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 7:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 11, 2007 7:15 pm
Postów: 3
Witam.
Nabyłem stare radio Fagot i po włączeniu do sieci jest cisza na wszystkich zakresach fal. Sprawdziłem wzmacniacz mocy i jest on sprawny. Zauważyłem, że w wzmacniaczu pośredniej częstotliwości były kręcone cewki. Da się to jakoś ustawić a może to nie cewki? Już sam nie wiem, jedno jest pewne napewno one były kręcone. Proszę o jakieś sugestie i rady.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 8:06 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Maj 11, 2006 4:32 pm
Postów: 130
Miejscowość: Trzebnica
Czeka Cię dużo roboty, radio w którym była kręcona p.cz. jest gorsze do naprawy, niż by uderzył w nie piorun. :lol:
Dodatkowo może być uszkodzenie pierwotne, bo musiał być powód, że ktoś go rozregulował.
Jeśli mimo to zdecydujesz się je naprawiać, to postaraj się o schemat, sprawdź napięcia na tranzystorach, a dopiero jak będziesz pewien, że nie ma uszkodzonych elementów można go stroić.
Prawidłowo trzeba mieć do tego wobuloskop i stroić w kolejności zgodnie z instrukcją.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 6:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 11, 2007 7:15 pm
Postów: 3
Dzięki za rady schemat mam ,ale gorzej z tym wobuloskopem, a czy mozna jakoś ustawić za pomocą miernika częstotliwości ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 7:56 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Maj 11, 2006 4:32 pm
Postów: 130
Miejscowość: Trzebnica
Wobuloskop to takie połączenie oscyloskopu i generatora. Wprowadza się na wejście sygnał i sprawdza się jakie jest wzmocnienie dla wybranych częstotliwości. Graficznie widać charakterystykę całego pasma przenoszenia.
Przy odrobinie wprawy można zestroić p.cz. na słuch, ale trzeba wiedzieć co do czego służy, bo bardzo łatwo można się pogubić i rozstroić całkowicie.
Na początek posprawdzaj napięcia na tranzystorach, czy zgadzają się ze schematem. Tranzystory pracujące w stopniach wzmacniacze powinny mieć na złączu baza-emiter około 0,6V więc już pobieżnie można wykryć uszkodzony tranzystor.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 8:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 11, 2007 7:15 pm
Postów: 3
OK.Dzięki


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 14 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.072s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów