serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 10:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 14, 2011 10:41 am
Postów: 8
Cześć! Czy ktoś z was wie, czy wszystkie technologie 3D są identyczne? Ciekawe na jakiej zasadzie to wszystko działa. I jaka rozrywka na dzień dzisiejszy dostępna jest w 3D. Zapraszam do dyskusji!


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 10:13 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 05, 2011 11:11 am
Postów: 13
Niestety właśnie nie... różni producenci wykorzystują zupełnie inne technologie w swoich TV. Co do dostępności to wszystko ciągle się jeszcze rozwija, ale już można nabyć filmy czy gry 3D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 11:08 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 14, 2011 10:41 am
Postów: 8
W takim razie co jest potrzebne żeby móc korzystać z możliwości grania, oglądania filmów czy telewizji w 3D?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 11:24 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 05, 2011 11:11 am
Postów: 13
Niezbędny jest oczywiście telewizor 3D i specjalne okulary, to w zasadzie wystarczy żeby oglądać tv 3D. Do filmów i gier potrzebny będzie dodatkowo odtwarzacz blu-ray 3D lub playstation3.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 9:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 24, 2010 2:55 pm
Postów: 20
tv musi mieć co najmniej odświeżanie 120Hz żeby działało ci 3D ale jak kolega wyżej pisze bez specjalnych okularów nic nie zdziałasz ale niestety na dzień dzisiejszy to spory wydatek i mało opłacalny. 3D możesz mieć także z komputera warunek 120hz monitor i dosyć mocna karta graficzna firmy nvidia z obsługa 3D vision i system minimum vista ale lepszy jest win 7 i oczywiście specjalne okulary.(jak jest radeonami tego nie wiem).karta potrafi rozbić każdy obraz na stereoskopowy i wtedy możesz uzyskać każdy obraz w 3D. Nvidia ma jeszcze funkcję 3D vision discover . ta opcja umożliwia utworzenie obrazu 3D który jest trochę gorszy ale do oglądania w 3D wystarczą zwykłe okulary z czerwonym i niebieskim szkłem ktore można kupić za parę złotych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 10:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 14, 2011 10:41 am
Postów: 8
Telewizor i tak muszę wymienić, więc przy okazji połączę przyjemne z pożytecznym, tym bardziej, że zakup długo odwlekałem. Poza tym mój komputer nie spełnia wymaganych przez Ciebie warunków, więc ten pomysł całkowicie odpada. Wracając do telewizorów 3D to może podpowiecie jaki model warto kupić? Ciekaw też jestem na jak długo wystarczają baterie w okularach 3d?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 7:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 24, 2010 2:55 pm
Postów: 20
okulary 3D mają wbudowane akumulatorki i już nie pamietam ale chyba na kilka filmów starczy. okulary kosztują około 500 zł,drogo bo są technologicznie zaawansowane. ja widziałem takie okulary wyprodukowane właśnie przez nvidie ale widziałem już chyba ze dwie inne firmy produkujące te okulary ale ceny są podobne.. możesz kupić razem w zestawie z telewizorem tyle że to już koszt powyżej 3 tyś.zł. do tego dochodzi odtwarzacz bluray no i film w 3D najlepiej oryginał bo z kompresowany film do formatu divix raczej nie da Ci 3D albo będzie mizernej jakości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 9:07 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 05, 2011 11:11 am
Postów: 13
Ceny okularów są różne dla dorosłych można kupić od 365 PLN (link: http://www.skapiec.pl/site/cat/3321/comp/1160498), natomiast dla dzieci można takie nabyć od 239 PLN (link: http://www.skapiec.pl/site/cat/3321/comp/1293522). Ale zawsze zostają jeszcze wypożyczalnie okularów, którymi można się wspomagać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 9:18 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 14, 2011 10:41 am
Postów: 8
Wypożyczalnie, to są takie? A co kryje się pod hasłem 3D Capable? Bo czytając o telewizorach trójwymiarowych często trafiam na to wyrażenie, a nie do końca wiem co ono oznacza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: podstawowe pytania o 3D
PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 10:03 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 28, 2011 9:17 pm
Postów: 43
witaj kolego tu masz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania dotyczace 3D.
http://www.sony.pl/hub/domowa-rozrywka-3d/03


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.073s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów