serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 2:37 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z telewizorem THOMSON 28DP25EG
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 8:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 10, 2007 8:10 pm
Postów: 1
Czesc. Wczoraj nagle wylaczym mi sie telewizor ( THOMSON 28DP25EG ). Kiedy probuje go wlaczyc, lampka czuwania zmienia się na momencik na kolor zolty (jak to zawsze mialo miejsce podczas wlaczenia) jednak nie slychac dzwieku wlaczania/nagrzewania kineskopu i znow powraca ona do koloru czerwonego. Sytuacja ta powtarza sie jeszcze dwukrotnie i pozniej dioda miga jedynie na czerwono.

Tutaj moje pytanie - czy na podstawie tych objawow mozna jakos oszacowac co sie stalo i wskazac sposob naprawy (jak np. wymiana kondensatorow, co np. mialem w poprzednim telewizorze) czy powinienem sie za to nie brac bo moze byc 1000 powodow i lepiej jechac do jakiegos serwisu?

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 9:39 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2007 9:14 pm
Postów: 195
Miejscowość: świętokrzyskie
Witam, nie jest to wdzięczny TV do naprawy, więc jeśli nie masz dostatecznej wiedzy elektronicznej to sobie odpuść i wybierz serwis. Ucz się na czymś innym. Jeśli zaś czujesz się na siłach to trzeba zacząć od zasilacza oraz układów odchylania H i V w tych blokach najczęściej występują usterki, życzę powodzenia :lol: Policz mignięcia diody i napisz na forum, jest to tzw. kod błędu. Czasami da się określić na tej podstawie uszkodzenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z telewizorem THOMSON 28DP25EG
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 10:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 07, 2009 10:50 pm
Postów: 1
Witam!
Mam podobny problem. Telewizor nagle się wyłączył, a jak chciałm go włączyć, to miga tylko i nic. Wyłączyłam telwizor od zasilania, podłączyłam, wówczas zareagował, ale tylko na sekundę, włączyła się zółta lampka, usłyszałam znajomy dzwięk załączania no i koniec zamiast obrazu czerwona lampa. Liczyła te mignięcia dwa razy, sekunda przerwy i 5 razy, i tak cały czas. Prosze pomóżcie, w czym problem. Liczę się z wezwaniem specjalisty, ale chciałbym wiedzieć co mogło się popsuć i ile mniej więcej będzie kosztowało. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z telewizorem THOMSON 28DP25EG
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 7:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 30, 2009 1:02 pm
Postów: 3
Telewizor w stan czuwania i przyciskami P+ VOL+ naraz powinien odpalic


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Problem z telewizorem THOMSON 21MS76GL
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 7:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 09, 2009 7:03 pm
Postów: 1
Witam,
podłączam się do tematu, bo też mam problem ale z THOMSONEM 21MS76GL,
już od jakiegoś czasu podaczs oglądania tv znika głos, czasami sam za chwilkę powróci a często muszę zareagować...czasem wystarczy przełączyć na inny kanał i powrócić (pomaga też trzepnięcie telewizora "w obudowę" :/ ) a czasem muszę na kilka sekund wyłączyć tv. Dziwne są dla mnie te objawy, które z różną częstotliwością powtarzają się od ...kilku lat (no tak, trochę się przyzwyczaiłem do tej wady ale czasami kilka tygodni a nawet miesięcy działa bez zarzutu a potem znowu się "psuje")...mam pytanie czy sam mogę usunąć usterkę czy wezwać serwis i ile może kosztować naprawa.
dziękuję i pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z telewizorem THOMSON 28DP25EG
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 9:01 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 18, 2006 10:31 am
Postów: 87
To nie jest taki sam przypadek - każdy jest inny.
Ten telewizor ma bardzo rozbudowany system zabezpieczeń i na większość problemów reaguje tak samo. Podstawa to policzyć mrugnięcia to jest kod błędu.
W twoim przypadku to może być tylko zimny lut.
Często są kłopoty z włączeniem jak jest słaby kineskop.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z telewizorem THOMSON 28DP25EG
PostWysłany: Sob Mar 02, 2013 9:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 02, 2013 9:07 pm
Postów: 1
Witam mam taki sam problem tylko , że u mnie diody (czerwone) migają 4 na 8 ( cztery przerwa osiem ) proszę o pomoc !!!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.061s | 12 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów