serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Telewizja N - włączyłem ciekawość :-)
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 1:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Mar 18, 2007 12:51 pm
Postów: 94
Miejscowość: Kraków
Telewizja N jest to jedyny nadawca zapewniającym wysoką jakość odbioru i nowoczesną technologie.
Skusiłem się na ich reklamy, bo mam telewizor plazmowy z rozdzielczością HD. Zgodnie z reklamą "włączyłem ciekawość" i nadal się nudzę :x
Owszem jest kilka programów w wysokiej rozdzielczości ale w kółko powtarzają to samo. Sportu nie lubię oglądać, więc ten kanał całkiem odpada. Jedyne co jest super to Discovery HD ale ile można patrzeć na to samo.
Czy inni polscy operatorzy nie planują nowych kanałów w HDTV?
Co z zagranicznych można jeszcze odbierać i jak tego szukać?


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 1:40 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2006 8:39 pm
Postów: 103
Od pewnego czasu Cyfra + odgraża się, że uruchomi na swojej platformie kanały HD. Jeszcze parę miesięcy temu twierdzili, że n-ka zrobiła błąd wchodząc na polski rynek z HDTV, że nie będzie na to popytu. Jednak się pomylili. Ludzie kupują coraz większe telewizory, a na nich nie da się oglądać telewizji o zwykłej rozdzielczości bo obraz jest jak z plastyku. :lol:
Teraz muszą coś zrobić bo klienci masowo przechodzą do konkurencji, więc przynajmniej obiecują.
Źródłem filmów w HD przez najbliższy czas pozostaną płyty i "video na żądanie" czyli ściąganie zamówionych filmów na recorder.
W Internecie jest wiele stacji udostępniających za darmo filmy w HD, zwykle wystarczy się tylko zarejestrować. Oczywiście trzeba mieć sporo miejsca na dysku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 3:51 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 18, 2006 10:31 am
Postów: 87
Oprócz polskich jest jeszcze sporo innych kanałów w HD dostępnych przez tuner cyfrowy. Z N-boxem jest jednak taki problem, że operator sam ustalił listę programów i to on zdecydował co wolno oglądać. Dlatego na ich tunerze nie odbierzesz nic więcej. Tunery innych firm z HDTV są drogie, zwykle ponad 2000 zł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 3:59 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Mar 18, 2007 12:51 pm
Postów: 94
Miejscowość: Kraków
Dzięki za informacje.
Filmów z Internetu i tak nie mogę pobierać, bo mojego komputera nie da się połączyć z telewizorem.
Zastanawiałem się nad wymianą n-boxa na nagrywarkę z dyskiem twardym. Słyszałem już takie opinie, że ma ona ograniczoną pojemność i nie da się nic skopiować na inne nośniki. To spora wada, bo ja lubię ciekawe pozycją zachować w swojej filmotece.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 4:34 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2006 8:39 pm
Postów: 103
Guru napisał(a):
Tunery innych firm z HDTV są drogie, zwykle ponad 2000 zł.

Na Allegro można kupić Humaxa HDCI 2000 HDTV za 1000 zł. Dekodowanie sygnał video w standardzie MPEG2 i MPEG4. Można na nim odbierać wiele programów niekodowanych w HD i SD.
Cytuj:
Zastanawiałem się nad wymianą n-boxa na nagrywarkę z dyskiem twardym. Słyszałem już takie opinie, że ma ona ograniczoną pojemność i nie da się nic skopiować na inne nośniki. To spora wada, bo ja lubię ciekawe pozycją zachować w swojej filmotece.

Zabezpieczone przed kopiowaniem są filmy w rozdzielczości HD. Można je na upartego skopiować przez euro-scart na zwykłe video ale wtedy już nie będzie HDTV. Dodatkowo nie każdy telewizor ma odpowiednie złącze aby podłączyć ten dekoder. Starsze telewizory, bez HDMI lub z inną wersją DVI nie pokazują wcale obrazu.
:cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 8:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 06, 2007 8:32 pm
Postów: 2
Miejscowość: Poznaniak
Mam wrażenie, że ludzie są w stanie oglądać największy nawet szajs byle w doskonałej jakości. Ja przegrywam z TVP filmy na wideo - te lepsze są około północy, potem na komputer, potem na DVD i jakość techniczna jest na drugim miejscu. A Kabaret Starszych Panów?! To arcydzieło! (nagrywam z TVP na DVD). Nagrania z lat '70 i '80 audycji Studio 202, czy 60 minut na godzinę przegrywane 3 razy ze szpuli na kasetę i potem do komputera mimo kiepskiej jakości są cudem przy obecnej "tfurczości" kabaretowej. No, czasem coś sensownego jest i współcześnie. CZASEM!
Może ktoś ma coś na wymianę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 10:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 17, 2007 10:39 pm
Postów: 65
Miejscowość: Opole
To prawda, że w N-ce w dobrej rozdzielczości nic ciekawego nie ma, same powtórki, a tyle ludzi się na to napala :roll:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.062s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów