serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ODKURZACZ nie równo pracuje
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 6:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 31, 2014 9:49 pm
Postów: 88
Witam!
Problem zaczął się jak odkurzacz zaczął nierówno pracować aż w końcu przestał tylko śmierdział iskrzyło ze szczotek po jego przechyleniu usłyszałem że coś w nim lata to wyjąłem silnik i zobaczyłem latające kulki rozsypało się łożysko a koszyczek łożyska siedzi na wirniku przy samym uzwojeniu od strony turbiny nie wiem jak mam ściągnąć ten koszyczek próbowałem ściągaczem dwuramiennym ale się tylko ześlizguje.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: ODKURZACZ nie równo pracuje
PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 7:42 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 31, 2014 9:49 pm
Postów: 88
No dobra łożysko już sciagnołem za pomocą kątówki poskładałem go do kupy i na początku chodził dobrze równo potem zaczął wariować głośno chodził w koncu zaczął buczeć i śmierdzieć to wyjąłem silnik zobaczyłem o co mu chodzi był zablokowany śruba od turbiny się dokręciła sama że nie dało się ruszyć wirnikiem to ją poluzowałem no i chodzi ale nie tak jak trzeba chyba coś nie tak z ta turbiną coś brzęczy hałasuje głośno chodzi iskrzy też że szczotek. A odkurzacz to jest produkcji radzieckiej pakieta 12A czyli RAKIETA. Może tą turbinę zle podkasałem bo mi się to wysypało a w AGD nigdy nie pracowałem to skąd miałem wiedzieć jak to ma być ważne że już bruczy. Teraz zobaczyłem co się stało turbina była przymocowana do jakiegoś koła metalowego (nie wiem jak to koło się nazywa) na cztery nity po złożeniu został tylko jeden nit silnik chodził normalnie ale nie ciągnął teraz urwał się już ten ostatni i teraz nie wiem czym mam te nity zastąpić. Czy ktoś wie na tym forum jak połączyć kierownicę z turbiną oryginalnie było na cztery nity teraz te nity odpadły i odkurzacz zaczoł wyć ta turbina to jest zrobiona z cienkiego aluminium. Robię ten odkurzacz tylko po to żeby potem wstawić go do muzeum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ODKURZACZ nie równo pracuje
PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 9:21 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 31, 2014 9:49 pm
Postów: 88
Jeszcze była jedna turbina rozsypana w drobny mak. Teraz to już odkurzacz jest w jednym kawałku odpaliłem ta rakietę i chodzi trochę głośno ale pewnie ten typ tak ma i nawet ciągnie. A tą rozsypana turbinę to posklejałem na superglu. A klej na palcach to miałem ze dwa dni tak się trzyma to może dziadek jeszcze w kosmos poleci. Nie opłaca się kupować odkurzacza nowego za 80 zł z marketu bo to szajs nierozbieralny lepiej jest naprawić stary to długo będzie działał. Ja nigdy nie naprawiałem odkurzacza to był pierwszy raz. Ale dla fachowca NIGDY NIE DAM ZAROBIĆ O NIE!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ODKURZACZ nie równo pracuje
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 4:44 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2014 11:09 am
Postów: 97
Najważniejsze jest to,że póki co dział,jednak też jestem zdania ze sprzęt agd czy jakikolwiek elektroniczny za 80zł którego często używasz- będzie po prostu bardzo słabej jakości więc chyba nie warto.

_________________
www.elmic.pl - artykuły elektryczne, led.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.076s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów