serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:47 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Naprawa zegara sciennego
PostWysłany: Wto Wrz 09, 2014 9:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 31, 2014 9:49 pm
Postów: 88
Witam!
Wczoraj spad mi zegar z około 2m na podłogę po upadku już nie działał (nie tykał) rozebrałem ten mechanizm https://www.google.pl/search?q=wk%C5%82ad+do+zegara+sciennego&biw=813&bih=462&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zU8PVLvvB-eN7AbcrYCADw&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=vCdB1UuCQ_n0iM%3A%3BHVlMc7QT6qYOnM%3BvCdB1UuCQ_n0iM%3A&imgrc=vCdB1UuCQ_n0iM%253A%3Bj3hVHcvScDZggM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.sz24.nazwa.pl%252Fallegro_zdjecia%252Fimages%252Fdlugi.03112011214733.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Farchiwum.allegro.pl%252Foferta%252Fmechanizm-do-zegara-sciennego-wklad-werk-16-gwint-i2980903380.html%3B700%3B531 Złożyłem go z powrotem i już zaczął tykać (elektromagnes pracuje) ale wskazówki nie poruszają się w środku nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych co mogło się stać.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Naprawa zegara sciennego
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 2:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 31, 2014 9:49 pm
Postów: 88
Zegarmistrzem nigdy nie byłem ale już prawie doszedłem o co tam chodzi udało mi się zrobić że już zaczął tykać w normalnym tępie wskazówki już prawie normalnie odmierzają czas. Problem jest jeszcze z sękundnikiem który nie chcę chodzić tylko rusza się w tył i przód ale do tego jest oddzielny napęd i prawdopodobnie tam leży problem. A tera NADESZLA WIEKOPOMNA CHWIŁA czyli zegarek już działa trzeba było w odwrotnej kolejności poskładać mechanizm coś musiało się przesunąć podczas upadku ze stykami włącznie jak pisałem wcześniej nie było żadnej reakcji. A teraz to już mogę być zegarmistrzem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naprawa zegara sciennego
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 3:05 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2012 12:53 pm
Postów: 127
Dla mnie osobiście to wyższa liga,nigdy nie znałem się aż tak bardzo na zegarach:) Poza tym najważniejsze że już wszystko działa tak jak należy,ciekawe tylko dlaczego mechanizm należało tutaj złożyć w odwrotnej kolejności,naprawdę dziwne.

_________________
www.wszystkozameryki.com - Wszystko z Ameryki, zakupy z Ameryki.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naprawa zegara sciennego
PostWysłany: Śro Paź 15, 2014 9:23 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 31, 2014 9:49 pm
Postów: 88
Jeszcze jakiś problem pojawił się z tym zegarem otóż przed upadkiem chodził dobrze na baterii która miała trochę mniej napięcia niż nowa po naprawie na tej baterii już nie chciał chodzić tylko sekundnik chodził trochę do przodu i trochę do tyłu czyli stał w miejscu jak i czas na zegarze. Jak mu włożyłem nową to chodził trochę dobrze a potem przestał tak jak wcześniej. A jak docisnę palcem mechanizm w okolicy cewki to chodzi ale przecież nie będę tego trzymał cały czas. Wreszcie mu podłączyłem zasilacz to chodzi bez trzymania. To dlaczego nie chce chodzić na baterii która jest nowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naprawa zegara sciennego
PostWysłany: Pią Paź 17, 2014 7:47 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 31, 2014 9:49 pm
Postów: 88
Na zasilaczu mam napięcie 2,54 volt (działa dobrze), a na baterii 1,49 volt (stoi w miejscu) ale przecież ten zegar jest na jedną baterię 1,5 volt już nawet próbowałem dać równolegle kondensator 1000uF/16volt i nic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naprawa zegara sciennego
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 4:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2014 11:09 am
Postów: 97
A gdybyś da jeszcze inna baterię o większej mocy? Może jednak mimo wszystko ta był za słaba i dlatego nie działał,dziwi mnie też że kondensator nie pomógł,w takim razie napisz w miarę możliwości czy dało Ci się rozwiązać problem.

_________________
www.elmic.pl - artykuły elektryczne, led.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naprawa zegara sciennego
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 9:24 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 31, 2014 9:49 pm
Postów: 88
Po drobnej przeróbce na dwa paluszki 1,5 volta oczywiście wiozłem trochę zużyte czyli jeden miał 1,25 volt a drugi 1,35 żeby razem dawało około 2,60 volt (jak było na zasilaczu) i teraz dobrze chodzi. Coś w nim pewnie jeszcze nie styka jak trzeba bo nie chce działać na jednym paluszku przecież na jeden jest tylko pojemnik. Ale przynajmniej wykorzystam te już zużyte.Trzeba być wynalazcą że by wiedzieć jak poprawić producenta.Jak robi taką lipę .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Naprawa zegara sciennego
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 3:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2014 11:09 am
Postów: 97
Też fakt,ale na pewno rzeczy czasem wpływu nie mamy,dobrze ze tutaj póki co sobie poradziłeś i mam nadzieję,że juz teraz będzie działał w miarę poprawnie,ale jeżeli w dalszym ciągu coś nie do końca styka w zasilaczu to tylko kwestia czasu kiedy znowu padnie.

_________________
www.elmic.pl - artykuły elektryczne, led.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.023s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów