serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 7:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 18, 2014 7:03 pm
Postów: 5
Witam. W moim tv LG26LC51 problem polega na tym, że po uruchomieniu go obraz nie wskakuje, jedynie jest najczęściej czarny obraz który stopniowo zmienia się w jasny, pojawiają się przy tym plamy i wygląda to tak jakby matryca musiała się nagrzać aby poprawnie uruchomić mógł się obraz właściwy. Po ok 30 minutach (im dłużej nie był uruchamiany, tym dłużej to trwa) wszystko jest w jak najlepszym porządku, telewizor może być uruchomiony przez kilka godzin bez przerwy, nie nagrzewa się mocniej niż zwykle, nie słuchać żadnych dźwięków, wszystko gra. Moje pytanie, czy jest to jedna ze specyficznych usterek tego typu telewizorów, czy istnieje możliwość stwierdzenia co za tę usterkę odpowiada i czy można samodzielnie daną część wymienić, bądź zaradzić jakoś na tą dolegliwość oraz najważniejsze, czy użytkowanie tego telewizora w taki sposób jak opisałem czyli po "nagrzaniu go" przez kilkadziesiąt minut jest możliwe i czy nie wywoła z czasem kolejnych innych usterek. Zastanawia mnie też czy koszt naprawy nie powinien być stosunkowo niski, skoro generalnie wszystko w nim działa :D Z góry dzięki za pomoc ;)


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 12:05 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Wrzuć jakieś zdjęcia tych plam. Podaj model matrycy. Sprawdź kondensatory po stronie wtórnej w zasilaczu. Podejrzewam uszkodzenie w matrycy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 2:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 18, 2014 7:03 pm
Postów: 5
Sprawdzałem wszystkie płytki, nie ma w żadnym z podzespołów na żadnym z lutów czarnych plam, oznaczających przepalenie, jedyne co mnie zastanawia to fakt, że przylutowane kondensatory wydają się mieć tzw zimny lut, raz telewizor był oddanych do naprawy i wydaje mi się że naprawa polegała właśnie na wymianie tych kondensatorów. Czy istnieje możliwość że to może być przyczyną tej usterki? teraz zdjęć nie zrobię bo od jakiegoś czasu gdy włączam codziennie to pojawia się info "brak sygnału" który miga(skacze) bądź się wiesza, po jakimś czasie wskakuje i jest wszystko ok, plam nie ma, za kilka dni go na nowo otworzę i wtedy zrobię zdjęcia, wtedy też już przy uruchomionym tv będę sprawdzał czy jest to wina którejś z taśm. Spróbuje też poprawić te zimne luty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 5:19 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Czy któryś z kondensatorów w zasilaczu po stronie wtórnej nie jest spuchnięty? Wykonaj pomiary napięć wyjściowych zasilacza. Nie podałeś modelu matrycy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Sob Gru 27, 2014 1:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 18, 2014 7:03 pm
Postów: 5
Żaden z kondensatorów nie jest spuchnięty. Nie chce się na razie zabierać do rozkręcania do matrycy, dlatego, że szukam problemu bliżej i wydaje mi się że coś znalazłem, mam tylko pytanie czy jest to możliwe, aby było źródłem usterki. Chodzi o ten przewód : http://ifotos.pl/z/wrrhxhn.
Otóż gdy nim poruszam w miejscu wyjścia do gniazda(pośród kilkudziesięciu tych drobnych przewodów) to obraz momentalnie zaskoczył. Czy można taki przewód kupić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 3:09 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Rozłącz i przemyj styki np. preparatem do czyszczenia styków. Taki przewód można dostać chyba tylko z demontażu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 2:30 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 29, 2014 2:27 am
Postów: 1
Zgadam się z przedmówcą, warto spróbować. Polecam również stronę http://www.primaveraspa.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 12:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 18, 2014 7:03 pm
Postów: 5
Wracam do tematu bo nie daje mi spokoju że tv może normalnie działaś tylko tzeba w nim poszperać. Po zabawie z przewodem, zauważyłem że 2 kabelki są powyrywane z wtyków i trzymały się tylko na gumie, zrobiłem to ale niestety nic nie pomogło, już myślałem że nic nie da się zrobić z tym kleconym kabelkiem ale o dziwo znowu obraz zaskoczył po kilku minutach. Generalnie wydaje mi się, że problem można rozwiązać tzw drutowaniem jednego z przerwanych styków z t-con do bocznego drivera. Czytałem na innych forach że trzeba podłączyć z miejsca stv, pytanie tylko w którym miejscu na t-con ten stv jest...jeśli ktoś wykonywał podobne drutmody proszę o pomoc, oraz czy rzeczywiście w ten sposób można przywrócić żywotność matrycy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Wto Lut 03, 2015 2:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 18, 2014 7:03 pm
Postów: 5
Temat do zamknięcia. "Drutowanie" pomogło. Obraz wskakuje od razu bez poprzedniego objawu "nagrzewania się".
Może komuś się przyda: http://pl.tinypic.com/r/28l9a1f/8 ( w moim przypadku górna boczna) łączymy z punktem oznaczonym "STV"(przy taśmie) na tcon.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Telewizor działa po ok 30 minutach "nagrzewania się"
PostWysłany: Wto Lut 03, 2015 3:23 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Dlatego też na początku pytałem o model matrycy, ponieważ nie jedną matrycę reanimowałem "drutowaniem".


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.066s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów