serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 11:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2015 11:41 pm
Postów: 4
Witam. Gdy TV był wyłączony (całkowicie, nie standby), w bloku nastąpiła przerwa w zasilaniu (nie w wyniku burzy). Po naciśnięciu power, TV zaczął się co 2 sek. włączać i wyłączać. Kiedy w końcu na chwilę dłużej się uruchomił, obraz wygląda tak jak w załączeniu. Po wyłączeniu na dłuższą chwilę i ponownym włączeniu, ekran przez chwilę wyświetla prawidłowy obraz, ale po ok. 5 sek. ściąga się ku górze i TV się wyłącza. I zaczyna się cykl włączania i wyłączania. Nie jest to problem dekodera ani gniazdka elektrycznego. Jak się dowiedziałem, być może jest to uszkodzenie odchylenia pionowego. Jak uważacie, czy to może być tylko problem z odchyleniem pionowym, czy coś więcej?


Ostatnio edytowany przez citrix Wto Lis 24, 2015 9:34 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 2:57 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Możliwe, że wystarczy poprawić luty przy układzie scalonym od odchylania pionowego, jeśli dobrze pamiętam to LA7845. Należy też wymienić kondensatory elektrolityczne w jego aplikacji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Śro Lis 25, 2015 8:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 2:12 pm
Postów: 185
Wymień te kondensatory póki jeszcze żyje scalak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Śro Gru 02, 2015 7:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2015 11:41 pm
Postów: 4
Serwisant stwierdził, że kondensatory straciły pojemność. Wymienił dwa i jest już ok. Dzięki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Śro Gru 02, 2015 8:43 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 2:12 pm
Postów: 185
To ile wziął za wymianę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Sob Gru 05, 2015 12:14 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2015 11:41 pm
Postów: 4
80 zł. Z tym że to emerytowany serwisant RTV, który już tylko sobie dorabia, od czasu do czasu komuś naprawiając kineskopowe TV, więc cena jest niższa o wszelkie podatki i składki. Przejrzał jeszcze całą resztę i podlutował pewne elementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Sob Gru 05, 2015 4:46 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 2:12 pm
Postów: 185
Za wymianę dwóch kondensatorów 80 zł to chyba mija się z celem. Po 50 zł chodzą sprawne takie telewizorki. Po prostu cie naciągną i tyle


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Nie Gru 06, 2015 6:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2015 11:41 pm
Postów: 4
Miesiąc temu mój też był sprawny. Jaką mam gwarancję, że tydzień po kupnie takiego używanego TV nie stanie się to samo co z moim?
A co do ceny, to pewnie sama czynność wymiany nie była warta 80 zł. Pewnie sam bym to potrafił zrobić. Problem tylko w tym, że najpierw musiałbym wiedzieć co się stało i co wymienić. I właśnie za tą wiedzę się płaci. To jak w dowcipie o mechaniku, który zajrzał do maszyny, stuknął młotkiem i zażądał 100 zł. Poproszony o rachunek szczegółowy wykaligrafował: 1. stuknąłem młotkiem 1,00 zł 2. wiedziałem gdzie 99,00 zł. Jaki serwisant RTV weźmie za jakąkolwiek (nawet najdrobniejszą) naprawę np. 20 zł.?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV CRT Samsung CW-29M166V zniekształcony obraz
PostWysłany: Nie Gru 06, 2015 10:40 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
citrix napisał(a):
A co do ceny, to pewnie sama czynność wymiany nie była warta 80 zł. Pewnie sam bym to potrafił zrobić. Problem tylko w tym, że najpierw musiałbym wiedzieć co się stało i co wymienić. I właśnie za tą wiedzę się płaci. To jak w dowcipie o mechaniku, który zajrzał do maszyny, stuknął młotkiem i zażądał 100 zł. Poproszony o rachunek szczegółowy wykaligrafował: 1. stuknąłem młotkiem 1,00 zł 2. wiedziałem gdzie 99,00 zł. Jaki serwisant RTV weźmie za jakąkolwiek (nawet najdrobniejszą) naprawę np. 20 zł.?

I tu się zgadzam z kolegą citrix.
P.S.
Jeżeli dla serwisanta np. naprawy sprzętu RTV są jedynym źródłem utrzymania jego i jego rodziny, to nie może tego robić za parę złotych. Swoją drogą wiedza musi mieć odpowiednią wartość. Są oczywiście sytuacje w życiu, że można coś zrobić nieodpłatnie lub za niewielką odpłatnością. Są również sytuacje, że fachowcy przesadzają z wysokością zapłat za swoje usługi. Najważniejsze to zdrowy rozsądek.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.047s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów