Sprytny telewizor
Jeszcze niedawno telewizor z dostępem do Internetu uchodził za luksusowy sprzęt z najwyższej półki, obecnie trudno znaleźć nowy telewizor w sklepie, który nie byłby "smart". Podstawowym warunkiem dla inteligentnego telewizora jest integracja przekazu filmowego z globalna siecią Internet. Rozszerza to podstawową funkcje telewizora na interaktywne centrum multimedialne.
Telewizor SMART wcale nie musi zastępować komputera czy tabletu, ma swoje ograniczenia , w innym zakresie korzysta z Internetu. Aplikacje internetowe uruchamiane na ekranie telewizora są specjalnie dedykowane dla tego typu urządzeń. Początkowo dla telewizorów dostępny był tylko serwis YouTube. Użytkownik przeglądał listę dostępnych filmów i wybierał sobie pozycje do obejrzenia. Do pełnej funkcjonalności konieczne jest zalogowania do YouTube przez tradycyjny komputer, pobranie kodu identyfikacyjnego odczytanego z telewizora i wprowadzenie na swoim koncie YouTube w komputerze. Do dwustronnej komunikacji konieczne było korzystanie z obu urządzeń jednocześnie.
Systematycznie pojawiają się nowe aplikacje dla telewizorów Smart. Użytkownik może sprawdzać pocztę na swoim koncie email, korzystać z portali społecznościowych Facebook i Tweeter i komunikować się ze znajomymi przez Skype. Może też pobierać filmy na żądanie z serwisów VOD. Sprytny telewizor może posiadać dostęp do gier internetowych, a w przyszłości może w pełni zastąpić konsolę PlayStation.
Ilość i rodzaje dostępnych aplikacji zależą od producenta telewizora. Niestety nie ma jednolitego standardu i jednego systemu operacyjnego dla telewizorów Smart. Każda firma stara się aby jej system, okazał się w przyszłości standardem dla wszystkich, do póki tak się nie stanie to konsument decyduje jakiej firmy telewizor wybierze.
Liderami na rynku telewizorów Smart są: Samsung, LG, Panasonic, SONY i Google z Androidem.