Aktualne wiadomości

Sprzęt HDTV – nowości na rynku telewizji wysokiej rozdzielczości.

 

Aktualne wiadomości

FORBOT.pl - kursy elektroniki i programowania

Kurs FPGA – #9 – drgania styków, automaty cd.


Kolejnym projektem realizowanym podczas kursu podstaw FPGA będzie jeszcze większy automat skończony. Tym razem wykorzystamy przyciski, więc konieczne będzie również eliminowanie zjawiska drgań styków. Oprócz tego zajmiemy się podziałem projektu na moduły. Dzięki czemu kod będzie czytelniejszy. [...] Czytaj całość »

Przeczytaj cały artykuł: Kurs FPGA – #9 – drgania styków, automaty cd.
Nowe Raspberry Pi Zero WH trafiło do sprzedaży – będzie hit?


Fani Raspberry Pi Zero ucieszą się na pewno z informacji, że niedawno odbyła się premiera nowej malinki: Raspberry Pi Zero WH! Jednak wszyscy, którzy liczyli na to, że nowsza wersja będzie bardziej rozbudowana mogą czuć się zawiedzeni. [...] Czytaj całość »

Przeczytaj cały artykuł: Nowe Raspberry Pi Zero WH trafiło do sprzedaży – będzie hit?
Kurs STM32 F1 HAL – #3 – płytka Nucleo, środowisko


W poprzedniej części kursu wyjaśniliśmy czym jest HAL. Najwyższy moment, abyśmy przeszli do działania w praktyce. Zaczniemy od instalacji i konfiguracji środowiska oraz od krótkiego omówienia płytki Nucleo. Na koniec wgramy prosty program, który pozwoli na przetestowanie połączenia. [...] Czytaj całość »

Przeczytaj cały artykuł: Kurs STM32 F1 HAL – #3 – płytka Nucleo, środowisko
Drugie podejście ASUSa – Tinker Board S


Rok temu informowaliśmy o kolejnej płytce, która miała być konkurencją dla Raspberry Pi. Swoich sił próbował ASUS – gigant branży IT. Niedawno swoją premierę miała kolejna, jeszcze bardziej rozbudowana wersja platformy. Model ASUS Tinker Board S wyposażono między innymi w 16 GB pamięci eMMC! [...] Czytaj całość »

Przeczytaj cały artykuł: Drugie podejście ASUSa – Tinker Board S
Kurs Raspberry Pi – #8 – praca w konsoli, podstawy Linuksa


Zdecydowana większość czytelników korzysta z Windowsa i przyzwyczajona jest do środowisk graficznych. W przypadku Linuksa ważniejsza jest jednak praca z poziomu konsoli tekstowej. Pora na przyspieszony kurs podstaw Linuksa. Najważniejsze komendy, funkcje oraz programy, które są konieczne do pracy z Raspberry Pi. [...] Czytaj całość »

Przeczytaj cały artykuł: Kurs Raspberry Pi – #8 – praca w konsoli, podstawy Linuksaporozmawiaj na ten temat: Forum dyskusyjne

Naprawa telewizorów LCD