DisplayLink

DisplayLink - USB 2.0.

 DisplayLink to nowy sposób przesyłania obrazu za pośrednictwem złącza USB 2.0. Jest ono wykorzystywane do łączenia z komputerem, kamerą, aparatem fotograficznym lub kartami pamięci. Telewizor z wbudowanym odbiornikiem DisplayLink jest rozpoznawany przez komputer, jako wirtualna kata graficzna. Standard ten opracowany został przez Cambrige-based DisplayLink Corp umożliwia podłączenie do komputera nawet kilku monitorów z pośrednictwem gniazda USB 2.0.
W przypadku braku złącza USB 2.0. do łączenia z komputerem można zastosować gotowe adaptery USB-VGA oraz USB-DVI.

W nowoczesnych telewizorach gniazdo USB można wykorzystać bezpośrednio do odtwarzania filmów z pendrive. Trzeba pamietać, że nie kazde wejście USB się do tego nadaje. Mogą być tylko porty serwisowe USB przeznaczone do aktualizacji oprogramowania lub tylko jedno z gbiazd ma fukcję USB film. W starszych modelach telewizorów z wyjściem USB wystarczy wykonać aktualizację oprogramowania, aby telewizor obsługiwał rózne formaty filmów na naśnikach USB. 

Przepustowość USB 2.0.

 Przepustowość tego złącza jest ograniczona standardem USB i prędkością komputera. Maleje wraz ze wzrostem rozdzielczości i ilości podłączonych monitorów. Obraz pełnoekranowy może być wyświetlany jest z utratą płynności ruchu. Maksymalna rozdzielczość wynosi 1600 x 1200 pikseli. Nie ma możliwośći przesyłania obrazu 3D

Opis wyprowadzeń USB:

  1. +5
  2. -DATA
  3. +DATA
  4. GND

Opis wyprowadzeń wtyków euro-scart i s-video

porozmawiaj na ten temat: Forum dyskusyjne

Naprawa telewizorów LCD